„Modus Asset Management“ žengia į Latviją – iš vystytojo „Evecon“ įsigijo 55 MW galios saulės elektrinių portfelį

Bendrovės „Modus Asset Management“ valdomas informuotiesiems investuotojams skirtas uždarasis investicinis fondas „Clean Energy Infrastructure Fund“ (CEIF) sudarė sandorį su „Evecon“ – vienu iš pirmaujančių atsinaujinančios energijos vystytojų Baltijos šalyse. Pagal šį sandorį CEIF įsigis 100 proc. 55 MW galios antžeminių saulės elektrinių parkų portfelio Latvijoje.

„Evecon“ išvystytą portfelį sudaro 10 pažangios technologijos antžeminių saulės elektrinių parkų projektų Latvijoje. Juose numatyta įrengti dvipusius saulės modulius, o jų bendra galia sieks 55 MW. Tai vienas didžiausių Latvijos portfelių, kurio projektuose yra naudojamos tiek vienos ašies saulės sekimo, tiek fiksuoto kampo technologijos. Šiuo metu portfelis yra arti parengtos statybai (angl. Ready-to-Build, RTB) stadijos. Pilnos apimties inžinerijos, pirkimų ir statybos (angl. Engineering Procurement Construction, EPC) paslaugas teiks „Evecon“ grupės įmonė „WiSo Engineering“. Pagal susitarimo sąlygas portfelio įsigijimo ir vystymo paslaugų vertė nebus atskleidžiama.

Portfelio įsigijimas buvo įgyvendintas per CEIF – tai jau ketvirtasis „Modus Asset Management“ įsteigtas fondas. Sulaukęs didelio institucinių investuotojų palaikymo, fondas pirmąjį investicijų pritraukimo etapą baigė 2023 m. gegužės mėn. Tikslinis fondo dydis – 200 mln. eurų. Šis fondas investuoja į saulės, sausumos vėjo ir žaliąją energiją kaupiančių baterijų projektus nuo vėlyvosios plėtros stadijos iki visiškai užbaigtų projektų. Baltijos šalyse, Lenkijoje ir kitose Vidurio Europos šalyse investuosiantis fondas atitinka aukščiausią „tamsiai žalią“ (angl. Dark Green) tvarumo kategoriją ir orientuojasi į ilgalaikes investicijas.

„Džiaugiamės galėdami pranešti apie dar vieną įsigijimo sandorį, kuris yra mūsų sėkmingo investavimo Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose strategijos dalis.
Tai pirmasis mūsų žingsnis į Latvijos atsinaujinančios energetikos sektorių, kuriame matome palankias plėtros perspektyvas. Esame įsipareigoję toliau investuoti regione, stiprinti energetinę nepriklausomybę ir plėsti švarios energijos gamybą”, – teigia „Modus Asset Management“ generalinis direktorius Povilas Pečiulis.

„Evecon“ yra sparčiai auganti atsinaujinančios energijos bendrovė, turinti vieną didžiausių saulės energijos parkų Latvijoje ir planuojanti ambicingą plėtrą Baltijos šalyse. Siekdami maksimalaus rezultato, savo projektus plėtojame naudodamiesi „Evecon“ grupės sukaupta atsinaujinančios energijos projektų vystymo ir diegimo patirtimi. Šis sandoris mums suteikia galimybę bendradarbiauti su stipriu bei profesionaliu partneriu ir įgyvendinti naujus atsinaujinančios energijos projektus Latvijoje“, – teigia „Evecon“ generalinis direktorius Gatis Lazda.

„Sandoris su „Wiso“ leis mums išplėsti savo veiklą Latvijoje, tad su džiaugsmu pasitinkame 10-ies artimiausių projektų statybos iššūkį. Nekantraujame pradėti bendradarbiauti su dar vienu aukštus reikalavimus keliančiu investuotoju įrengiant inovatyviausius saulės parkus, naudojančius fiksuoto kampo ir vienos ašies sekimo technologiją. Kartu su komanda ir partneriais siekiame integruoti naujausias bei pažangiausias fotovoltinių technologijų inovacijas ir padėti mūsų regionui priartėti prie atsinaujinančios energijos tikslų įgyvendinimo“, – sako „WiSo Engineering“ generalinis direktorius Oliveris Ruusas.

Pagrindinė „Evecon“ ir „Wiso“ finansų ir teisės patarėja buvo KPMG. Pirkėjo teisinis patarėjas – TGS.