„Modus Asset Management“ pasirašė PPA susitarimą su „Żabka Polska“ dėl žaliosios elektros energijos tiekimo  

Pagal alternatyviųjų kolektyvinio investavimo subjektų valdymo įmonės licenciją veikianti „Modus Asset Management“, valdanti atsinaujinančios energetikos fondus, ir mažmeninės prekybos tinklas Lenkijoje „Żabka Polska sp. z o.o.“ pasirašė 10 metų elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartį (PPA). „Modus Asset Management“ valdomam fondui priklausančios įmonės kasmet tieks maždaug 50 GWh žaliosios elektros energijos „Żabka“ parduotuvėms Lenkijoje.  

Pagal alternatyviųjų kolektyvinio investavimo subjektų valdymo įmonės licenciją veikianti Modus Asset Management, valdanti atsinaujinančios energetikos fondus, ir mažmeninės prekybos tinklas Lenkijoje Żabka Polska sp. z o.o. pasirašė 10 metų elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartį (PPA). Modus Asset Managementvaldomam fondui priklausančios įmonės kasmet tieks maždaug 50 GWh žaliosios elektros energijos Żabka parduotuvėms Lenkijoje.  

„Modus Asset Management” aktyviai veikdami Lenkijos atsinaujinančių išteklių rinkoje, sudarė pirmąjį reikšmingo dydžio PPA šioje šalyje. Lietuvoje bendrovės valdomų fondų kontroliuojamos įmonės jau yra sudariusios daugiau kaip 88 GWh metinio elektros energijos kiekio apimančių sutarčių. Tarp didžiausių klientų Lietuvoje yra tokios įmonės kaip „Hanner“ ir „Circle K“. Pagal PPA sutartis žaliosios energijos tiekimą fiksuotomis kainomis įmonėms siūloma užsitikrinti 5-15 metų laikotarpiui. 

Kol energetikos rinkoje dominuoja neapibrėžtumas ir elektros energijos kainoms trūksta stabilumo, įmonėms vis sunkiau prognozuoti su elektros energija susijusias išlaidas bei užsitikrinti stabilią elektros kainą. Ilgalaikės PPA sutartys Vakarų Europoje įmonėms tapo įprastu būdu užsitikrinti elektros tiekimą palankiomis sąlygomis, tačiau Baltijos šalyse ir Lenkijoje šie sandoriai dar nėra įprasta praktika. Tačiau, kaip pažymi „Modus Asset Management” vadovas Povilas Pečiulis, PPA sandoriai, leidžiantys tiesiogiai pirkti elektros energiją iš atsinaujinančiosios energijos gamintojų, vis labiau populiarėja ir Baltijos šalyse, ir Lenkijoje. 

„Šis susitarimas ne tik leis „Żabka“ parduotuvių tinklui užsitikrinti pastovų energijos srautą už fiksuotą kainą, tačiau kartu prisidės prie švarios elektros energijos plėtros ir dekarbonizacijos tikslų įgyvendinimo. Mūsų vertinimu, ilgalaikes energijos tiekimo sutartis rinksis vis daugiau įmonių ir sutarčių skaičius didės tiek Lenkijoje, tiek Baltijos šalyse. Sukaupę ekspertines žinias valdant atsinaujinančios energetikos investicinius portfelius, planuojame stiprinti „Modus Asset Management“ pozicijas PPA segmente,” – teigia P. Pečiulis. 

„Żabka“ grupės verslo strategijoje reikšmingą dalį užima išsikelti ESG (angl. Environmental, Social, and Governance) tikslai. Vienas jų – iki 2026 m. pabaigos 25 procentais sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį. „Żabka” vadovas Adam Manikowski teigia, kad pasirašyta virtuali žaliosios energijos pirkimo sutartis padės diversifikuoti elektros energijos portfelį, mažinti poveikį aplinkai ir prisidės prie „Grynojo nulio” (angl. net zero) įgyvendinimo. Pagal PPA susitarimą su „Modus Asset management”, „Żabka” parduotuvės gaus energijos iš atsinaujinančių šaltinių, o tai sudarys daugiau kaip 9 procentus visos per metus suvartojamos elektros energijos.  

„Ypatingą dėmesį savo veikloje skiriame elektros energijos suvartojimui. Šis, dėl verslo veiklos plėtros ir didėjančios pasiūlos įvairovės, sparčiai auga. Ieškome būdų, kaip veikti tvariai ir mažinti ne tik suvartojamos energijos kiekį, bet ir poveikį aplinkai. Šiuo metu visą elektros energiją gauname iš atsinaujinančių energijos šaltinių. O tose parduotuvėse, kurios veikia franšizės sutartimis, daugiau nei pusę. Ji gaminama jų pačių fotovoltiniuose įrenginiuose arba įrenginiuose, kuriems taikomos kilmės garantijos”, – pasakoja Adam Manikowski, „Żabka” vadovas.