Įgyvendinus sandorį su „Equinor“, „Modus Asset Management“ saulės elektrinių portfelis Lenkijoje išaugo iki 113 MW

Specializuota atsinaujinančios energetikos fondų valdymo įmonė „Modus Asset Management“ sudarė sandorį su energetikos bendrove „Equinor“ dėl 100 proc. 28 MW galios saulės elektrinių portfelio Lenkijoje įsigijimo. Saulės jėgainių portfelį vystė ir statė „Equinor“ priklausantis „Wento“, vienas didžiausių atsinaujinančios energetikos vystytojų Lenkijoje.

Portfelį įsigijo „Modus Asset Management“ valdomas fondas „Modus Poland Solar Fund I“, kurio bendra sudarytų sandorių su saulės elektrinių vystytojais Lenkijoje galia šiuo metu siekia 113 MW.

Anot „Modus Asset Management“ vadovo Povilo Pečiulio, pastarasis sandoris – nuosekliai įgyvendinamos investicijų strategijos Lenkijoje dalis. Fondas ir toliau numato aktyvias investicijas kaimyninėje rinkoje, bendradarbiaudamas su saulės elektrinių projektų vystytojais bei įsigydamas užbaigtus arba jau veikiančius saulės elektrinių projektus.

„Pastaruoju metu Lenkijos energetikos rinką stipriai veikė elektros energijos kainų ir užsienio valiutos svyravimai, didėjančios finansavimo sąnaudos bei infliacija. Todėl sėkmingai veiklai šioje šalyje būtinas geras jos išmanymas ir patirtis. Mūsų komanda čia yra sukaupusi solidžią patirtį, todėl ir toliau matome Lenkiją kaip prioritetinę rinką investicijoms. Siekiame ne tik sukurti patrauklias sąlygas investuotojams, tačiau savo veikla kartu prisidėti prie regiono energetinės nepriklausomybės stiprinimo, tvarių energijos gamybos šaltinių plėtros skatinimo“, – teigia jis.

„Wento“ vadovo Wojciecho Cetnarskio teigimu, bendrovės atsinaujinančios energetikos projektai vykdomi taikant aukščiausius rinkos standartus ir pažangiausias technologijas, todėl yra patrauklūs suinteresuotiems investuotojams. Sandoris su „Modus Asset Management“, anot W. Cetnarskio, yra dar vienas sėkmingas žingsnis link „Wento“ strateginio tikslo iki 2025 m. Lenkijoje išvystyti 1,6 GW galios mažos ir didelės apimties atsinaujinančiosios energijos projektų portfelį.

Iš „Equinor“ įsigytą portfelį sudaro 28 projektai, kurių bendra instaliuota galia siekia 28 MW. Šiems projektams Lenkijoje buvo suteiktas 15 metų elektros supirkimo tarifas pagal Lenkijoje taikomą kontraktų dėl kainų skirtumo (angl. contract for difference) paramos mechanizmas, užtikrinantis projektų pajamų stabilumą. Pagal sutarties sąlygas sandorio vertė neatskleidžiama.