Investicinius fondus valdanti „Modus Asset Management“ sutarė dėl partnerystės su turto valdymo įmone „Atelier Investment Management“, kuri įsteigė finansuojantįjį fondą „Clean Energy Infrastructure Access Fund“. Šio fondo investavimo strategijos tikslas – investuoti į „Modus Asset Management“ valdomą uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą fondą „Clean Energy Infrastructure Fund“. Pasak abiejų fondų valdytojų – tai patraukli galimybė dar platesniam investuotojų ratui žengti į sparčiai augančią atsinaujinančios energetikos rinką.
Numatoma uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto investicinio fondo „Clean Energy Infrastructure Access Fund“ minimali investavimo suma – 125 tūkst. eurų. „Clean Energy Infrastructure Fund“ (toliau – CEIF) fondo, kurio pagrindiniai investuotojai yra Europos investicijų fondas ir Baltijos šalių pensijų fondai, siektinas dydis – 200 mln. eurų, o maksimalus galimas dydis – 350 mln. eurų.
„Clean Energy Infrastructure Access Fund“ leis didesniam informuotojų investuotojų ratui mažesnio dydžio investicijomis pasiekti sparčiai augančią atsinaujinančios energetikos investicinę turto klasę bei aukščiausią tvarumo kategoriją atitinkantį finansuojamą CEIF fondą. Suprasdami portfelio diversifikacijos svarbą ieškojome geriausio sprendimo investuotojams, kuris suteiktų patrauklų grąžos ir rizikos balansą. Vertiname užmegztą partnerystę su solidžią patirtį Baltijos šalių ir Lenkijos regione turinčia komanda”, – sako „Atelier Investment Management“ direktorius ir valdybos narys Vilius Oškeliūnas.
CEIF yra ketvirtasis „Modus Asset Management“ valdomas atsinaujinančios energetikos fondas, orientuotas į regiono perėjimą prie alternatyvios energetikos, įgalinant vietinius vystytojus ir sukuriant institucinio lygio investicinę platformą. Baltijos šalyse, Lenkijoje ir kitose Vidurio Europos valstybėse investuojantis fondas atitinka SFDR reglamento 9 straipsnį („tamsiai žalią“ tvarumo kategoriją) ir yra orientuotas į ilgalaikes investicijas. Pasak „Modus Asset Management“ vadovo P. Pečiulio, toks bendradarbiavimas dar labiau paspartins šios rinkos augimą regione.
„Siekiant kuo didesnės energetinės nepriklausomybės, investicijos į alternatyvią energetiką Baltijos šalių ir Lenkijos regione šiuo metu yra dar reikšmingesnės nei bet kada anksčiau. Pastaraisiais metais šis sektorius išgyveno augimo ir stabilizavimosi ciklus bei tapo kur kas sudėtingesnis, reikalaujantis gilesnių žinių ir rinkos išmanymo. Ši partnerystė su „Atelier Investment Management“ atvers duris kur kas platesniam ratui investuotojų pasinaudoti CEIF fondo privalumais, prie kurio, įprastai, prieigą turi tik didesni instituciniai investuotojai“, – teigia P. Pečiulis.
Pasak „Modus Asset Management“ vadovo, tai taip pat prisidės prie spartesnio mūsų regiono perėjimo prie žaliosios energetikos, nes sektorius atveriamas didesniam investuotojų skaičiui, kuriems pasiūloma patikima investavimo į atsinaujinančią energetiką alternatyva. Jis pažymi, kad sėkmingoms investicijoms atsinaujinančioje energetikoje svarbus reikšmingas projektų dydis, efektyvus projektavimo ir statybos procesas, aukšto lygio finansų struktūravimas bei elektros pirkimo-pardavimo sandorių išmanymas.
CEIF investicijos nukreiptos į saulės ir vėjo jėgaines, taip pat į energijos kaupimo sistemas. Bendra numatoma valdomų energetikos objektų galia sieks apie 600 MW. Fondas investuoja tiek į paruoštus vystymui (angl. ready to build) bei vėlyvosios vystymo fazės atsinaujinančios energetikos projektus, tiek ir jau statomus projektus. CEIF investavimo periodui numatyti 5 metai, o viso fondo veiklos terminas – 10 metų. Pirmasis 2023 m. kovo mėn. įsteigto fondo investicinių vienetų platinimo etapas pasibaigė 2023 m. gegužės mėn. Šio etapo metu pritraukta 85 mln. EUR Europos investicijų fondo (EIF) ir Baltijos šalių pensijų fondų investicijų.